Teachers

They prepare specialists

Teachers
Abdulina Gulnara Bibitalievna, teacher of special disciplines of the first category
Andirov Bakhytkaliy teacher, special discipline of the first category
Gorbunova Larisa Viktorovna, teacher of special disciplines of the first category
Grubinko Lyudmila Alekseevna, teacher of special disciplines of the first category
Erzhanova Gulmira Amirzhanovna, teacher of special disciplines of the first category
Ermolenko Vladimir Mikhailovich, teacher of special disciplines of the highest category
Zharkova Victoria Viktorovna, teacher of professional English of the highest category
Imanbaeva Simbat Maratkyzy, teacher of special disciplines without a category
Karina Aigul Kasymkanovna, teacher of special disciplines of the first category
Kozhevnikov Alexander Vyacheslavovich, teacher of special disciplines of the second category
Kukharenko Olga Alexandrovna, teacher of special disciplines of the first category
Muratkyzy Ziyada, teacher of special disciplines of the second category
Murzagildin Tuleubay Karbozovich, teacher of special disciplines of the first category
Nabirkina Tatyana Vladimirovna, teacher of special disciplines of the second category
 Isaeva Ekaterina Igorevna, teacher of special disciplines without a category
Tulegenova Natalia Alexandrovna, teacher of special disciplines of the first category
Shagun Irina Nikolaevna, teacher of special disciplines of the highest category
Shegenova Botagoz Bulatovna, teacher of special disciplines of the highest category

Kislitsa Irina Nikolaevna, teacher of special disciplines

Sultanova Natalya Tyulegenovna, teacher of special disciplines

Khasenov Dmitry Vladimirovich, teacher of special disciplines

Baisakalova Almira Valiullaevna, teacher of special disciplines

Dusikeeva Altyn Tolegenovna, teacher of special disciplines

Statsenko Natalya Nikolaevna, teacher of special disciplines

Mұқametkali Aruna Mұkhtarқyzy, teacher of special disciplines

Alzhanov Batyrlan Amankeldyevich, teacher of special disciplines

Akhanova Aliya Murzaleevna, teacher of special disciplines

Bermukhambetova Kamilla Urazalovna, teacher of special disciplines

Masters of Industrial Training
Ibat Asylbek Iskakovich, master of the p / o without category
Klyshpayev Marat Aksaganovich, master of second class
Koval Natalia Sergeevna, master of the p / o without category
Puchok Andrey Ivanovich, master of the p / o of the highest category
Fursanov Vladimir Petrovich, master of the first category
Shayakhmetov Nurbolat Bakhytovich, master of the second category
Shchegrin Mikhail Nikolaevich, master of the first category

Galymov Bakhtiyar Aidarbekovich, p / o master

Miramkhan Serik Abdualiuly, p / o master

Equal pedagogical workers
Moldybaeva Rosalia Stepanovna, social teacher of the second category
Makhanbetova Aigerim Aitbaevna, teacher-psychologist
Surgaeva Irina Stanislavovna – metodist

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *